Odwiedź nas
Wrocław, ul. Pawia 8
Godziny otwarcia
Pon. - Pt.: 07:00 - 21:00

Akupunktura jest na Zachodzie terapią kojarzoną głównie ze skutecznym uśmierzaniem bólu. W Chinach jednak akupunkturę oraz inne metody Tradycyjnej Medycyny Chińskiej stosuje się powszechnie do leczenia różnych schorzeń układu pokarmowego, sercowo-naczyniowego, oddechowego, płciowego, endokrynnego czy zaburzeń psychicznych. Warto wiedzieć, że Światowa Organizacja Zdrowia obecnie rekomenduje akupunkturę jako skuteczny sposób leczenia ponad 100 zaburzeń!

Medycynę chińską od akademickiej, „Zachodniej” wyróżnia przede wszystkim podejście holistyczne do pacjenta. Terapeuta TCM analizuje stan pacjenta biorąc pod uwagę wpływ czynników zewnętrznych i emocji na zaburzenia narządowe i na odwrót, rolę konstytucji jednostki, a także kładzie ogromny nacisk na profilaktykę. Tradycyjnie, rolą terapeuty jest właśnie utrzymanie pacjenta w zdrowiu – ma on zapobiec chorobie, zanim wystąpią poważne objawy.  Szczególnie tę myśl działania prewencyjnego w zakresie dbania o zdrowie można przeszczepić do świata sportu, który obecnie coraz częściej zwraca uwagę nie tylko na działanie pourazowe, ale również stara się utrzymać sportowca jak najdłużej w zdrowiu i bez kontuzji. 

Medycyna chińska jest idealnym sposobem na profilaktykę urazów, regenerację oraz skuteczny sposób leczenia kontuzji zarówno sportowca zawodowego jak i amatorskiego. Gdy zaś do kontuzji już dojdzie, o co w sporcie nie trudno, terapia akupunkturą, bańkami, gua sha czy moksą znacznie przyspiesza proces leczenia.

AKUPUNKTURA SPORTOWA – EDYCJA „V”

Bazując na bogatym doświadczeniu w sporcie oraz szerokiej edukacji w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej zostało stworzone pięciomodułowe szkolenie o nazwie „Akupunktura sportowa”. Jest to autorski program szkolenia dla fizjoterapeutów z używania metod medycyny chińskiej w profilaktyce, leczeniu urazów, zarządzaniu stresem oraz odnowy biologicznej sportowca. Poznane podczas szkolenia sposoby leczenia urazów i nie tylko w łatwy sposób mogą być stosowane wobec większości pacjentów gabinetowych.  Kurs jest szczególnie nastawiony na praktykę oraz na łączenie koncepcji medycyny chińskiej z nowoczesnymi terapiami

NOWOŚCI W 5 EDYCJI:

 • Jeszcze więcej praktyki
 • Testy ortopedyczne i funkcjonalne przy danych jednostkach ortopedycznych
 • Wprowadzenie do diagnostyki z języka i pulsu
 • Używanie rozumowania TCM w pracy manualnej z pacjentem
 • Elektroakupunktura
 • Rozkładanie na części pierwsze receptur akupunkturowych
 • MOŻBA BRAĆ W POSZCZEGÓLNYCH CZĘŚCIACH AKUPUNKTURY SPORTOWEJ LUB CAŁYM 5-CZĘŚCIOWYM SZKOLENIU (wtedy też jest zniżka)

PRZEBIEG SZKOLENIA

 1. W pierwszy weekend kursanci zostaną zapoznani z podstawowymi pojęciami Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, stanem badań, a także zostanie im przedstawiona klasyczna koncepcja diagnostyczna oparta o wywiad i palpacje obszarów na ciele. W drugiej części będą zajęcia praktyczne z posługiwania się igłą akupunkturową oraz Gua Sha. Potwierdzeniem zdobytych umiejętności będą proste aplikacje na blizny. Na koniec wskazane zostaną podobieństwa i różnice do koncepcji powięziowych takich jak Anatomy Trains czy Fascial Manipulation.
 2. W drugi weekend przedstawiona zostanie teoria 5 elementów oraz diagnostyka konstytucjonalna z twarzy, dzięki którym można określić mocne i słabe strony sportowca. Zjazd ten obfituje w zajęcia praktyczne z baniek chińskich, moksybucji (pośredniej i bezpośredniej), diagnostyki i terapii za pomocą akupunktury punktów przednich Mu i tylnych (alarmowych) Mu oraz zarządzanie stresem sportowca za pomocą akupunktury
  i moksybucji. Na koniec zastosowanie zdobytej wiedzy do wspomagania leczenia przeziębienia i innych schorzeń dróg oddechowych.
 3. Trzeci weekend  poświęcony jest diagnostyce i leczeniu przy pomocy metod medycyny chińskiej urazów i schorzeń w obrębie kończyny dolnej jak ból mięśniowo-szkieletowy, shin splits, „kolano skoczka”, „kolano biegacza”, tendinopatia ścięgna Achillesa, haluksy itp. Będzie to tez pierwszy weekend, na którym zostanie wprowadzony sposób terapii za pomocą nakłuwania punktów punktów motorycznych mięśni, czyli tzw. akupunktura ortopedyczna.  Na koniec będą podawane i ćwiczone receptury akupunkturowe pomagające w lepszej regeneracji sportowca.
 4. Czwarty weekend to przede wszystkim urazy i schorzenia w obrębie tułowia, głowy i szyi – od lumbago, rwy kulszowej, „whiplash”, po kręcze szyi i lokalne problemy mięśniowo-powięziowe. Podczas tego zjazdu będą wykonywane bardziej zaawansowane techniki akupunkturowe nacelowane na głębokie mięśnie grzbietu, mięśnie podpotyliczne itp.  oraz zademonstrowane jak przećwiczone nakłuwanie punktów dr Hua Tuo JiaJi – kluczowych punktów nakłuwanych przy dużych problemach korzeniowych. Dodatkowo podczas tego weekendu kursanci zostaną zapoznani z recepturami akupunkturowymi stosowanymi podczas różnych nagłych zdarzeń (tzw. pierwsza pomoc akupunkturowa), a także dowiedzą się na temat podstawowych informacji odnośnie badania pulsu i badanie go na tętnicy promieniowej, szyjnej i piszczelowej tylnej.
 5. Piąty, ostatni weekend poświęcony jest kontuzjom w obrębie kończyny górnej jak tendinopatie, zespół ciasnoty podbarkowej, „zamrożony bark”, łokieć tenisisty, łokieć golfisty i wiele innych. Oprócz tego planowane są zajęcia z podstaw diagnostyki z języka i proste receptury akupunkturowe na różne przypadłości związane z wiekiem. Jako dodatek na koniec zajęć będzie pokaz zastosowania elektroakupunktury przy wybranych jednostkach ortopedycznych. Wiedza z całego zakresu szkolenia będzie podsumowana i przedstawiony spójny sposób planowania terapii.

Każdy ze zjazdów obfituje w odniesienia do współczesnych koncepcji terapeutycznych i połączeń anatomicznych oraz sugestie pracy manualnej opartej na TCM.

☯️Chcesz dowiedzieć się więcej? Obejrzyj film:\

SZCZEGÓŁOWY PLAN SZKOLENIA: TUTAJ

TERMINY ZJAZDÓW:

 1. Zjazd nr. 1: 22-23.06.2024 – LINK DO PŁATNOŚCI ZA JEDEN ZJAZD
 2. Zjazd nr. 2: 21-22.09.2024 – LINK DO PŁATNOŚCI ZA JEDEN ZJAZD
 3. Zjazd nr 3: 12-13.10.2024 – LINK DO PŁATNOŚCI ZA JEDEN ZJAZD
 4. Zjazd nr 4: 16-17.11.2024 – LINK DO PŁATNOŚCI ZA JEDEN ZJAZD
 5. Zjazd nr 5: 14-15.12.2024 – LINK DO PŁATNOŚCI ZA JEDEN ZJAZD

Opłata: 1200 zł za poszczególny zjazd, przy płatności za całość – 500 zł zniżki (5500 zł) LINK DO PŁATNOŚCI ZA CAŁOŚĆ

Dla kogo kurs dedykowany: dla lekarzy, fizjoterapeutów, osteopatów i innych zawodów medycznych

Lokalizacja: Centrum Zdrowia, ul. Pawia 8, Wrocław

Maksymalna ilość osób: 12

zgłoszenia i pytania: szkolenia@ivamed.pl

O wykładowcy: Michał Iwanicki, Magister fizjoterapii z kilkunastoletnim stażem pracy w zawodzie. Studia na AWFie Wrocław ukończył w 2008 roku i od tego czasu pogłębia swoją wiedzę w zakresie najnowszych technik terapii manualnej, terapii powięziowej i innych skutecznych form uwalniania od bólu. Ukończył m.in. pełen cykl szkoleń Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation). Jeden z nielicznych terapeutów w Polsce, którzy uzyskali tytuł Master of Medicine – największej i najstarszej uczelni Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na Świecie – Nanjing University of TCM w Najning, Chiny. Od 2020 roku student wrocławskiej Akademii Osteopatii. Fizjoterapeuta zajmujący się sportowcami w takich klubach jak Śląsk Wrocław, Perła Lublin czy Panthers Wrocław. Twórca kanału na YT pt: „Droga Środka” na którym przedstawia w sposób użyteczny tajniki medycy. Więcej na o wykładowcy możesz przeczytać tutaj: LINK

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z AKTUALNOŚCIAMI IVAMED I DROGI ŚRODKA