Odwiedź nas
Wrocław, ul. Życzliwa 13C
Godziny otwarcia
Pon. - Pt.: 07:00 - 21:00

IVAMED to nie tylko działalność terapeutyczna, lecz również od 2017 roku prowadzenie i organizacja kursów.  prowadzę stacjonarne szkolenia z zakresu medycyny chińskiej dla fizjoterapeutów, webinary oraz szkolenia online, a także organizuje szkolenia znanego amerykańskiego akupunkturzysty Donalda Halfkennego w Polsce. 

CHCESZ BYĆ NA BIEŻĄCO ZE SZKOLENIAMI W IVAMED? WYPEŁNIJ POLE FORMULARZA Z MAILEM: NEWSLETTER


WEBINARY I SZKOLENIA ONLINE

Od 2022 roku prowadzę webinary na platformie Publigo, gdzie można też wykupić dostęp do wcześniejszych nagrań. Webinary są w tematyce medycyny chińskiej, fizjoterapii, osteopatii i akupunktury.

Dostęp do nagrań: https://lrorthz815.akademia.onl

Regulamin płatności dostępny jest tutaj: REGULAMIN

W 2020 roku poprowadziłem cykl praktycznych webinarów, na których w przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat diagnostyki palpacyjnej oraz leczenia dolegliwości bólowych używając różnych metod medycyny chińskiej. Webinary dostępne są za opłatą na stronie Enedu.pl.


SZKOLENIA STACJONARNE

AKUPUNKTURA SPORTOWA

Od 2017 roku prowadzę szkolenia z autorskiego projektu nazwanego „akupunktura sportowa”. Jest to cykl szkoleń na których dziele się praktyczną wiedzą z różnych dziedzin medycyny chińskiej (akupunktury, gua sha, moksybucji, baniek itp.) w leczeniu urazów ortopedycznych i sportowych, diagnostyki, zarządzania stresem, regeneracji , pierwszej pomocy i wiele innych. Od 2017 roku do 2020 odbyły się 3 edycje kursu. 

Więcej informacji o samym szkoleniu i kolejnych terminach możesz dowiedzieć się tutaj oraz na facebooku. W 2022 roku planowana nowa edycja organizowana przez Enedu.pl . Więcej info tutaj: https://enedu.pl/kursy-stacjonarne/akupunktura-sportowa/

AKUPUNKTURA ORTOPEDYCZNA

Akupunktura ortopedyczna to rodzaj akupunktury opartej na anatomii nauczany powszechnie na uczelniach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w USA. To odpowiedź akupunkturzystów na popularne wśród fizjoterapeutów i lekarzy „suche igłowanie”. Różnica jest taka, że w suchym igłowaniu nakłuwane są punkty spustowe (które zazwyczaj są lokalizowane palpacyjnie na brzuścu mięśnia), a w akupunkturze ortopedycznej nakłuwane są punkty motoryczne, czyli miejsca w których nerw wchodzi w mięsień (które mają stałą lokalizację związaną z przyczepami mięśnia i punktami topograficznymi). Podczas nakłucia takiego punktu motorycznego (są to punkty często poddawane na przykład zabiegom elektrostymulacji) mięsień wykonuje skurcz, a następnie się rozluźnia. W wielu przypadkach, gdy napięcie mięśni obwodowych jest wtórne do napięć w obrębie głębokich mięśni przykręgosłupowych w akupunkturze ortopedycznej nakłuwa się również tzw. punkty Hua Tuo JiaJi zgodnie z unerwieniem danych mięśni. Strategia terapii wykorzystującej akupunkturę ortopedyczną opiera się zarówno o współczesną wiedzę anatomiczną jak i strategie terapeutyczne medycyny chińskiej. 

Czego nauczysz się na szkoleniu 

 • Podstawowych pojęć związanych z medycyną chińską
 • Posługiwania się w bezpieczny sposób igłą akupunkturową
 • Anatomii i funkcji większości mięśni kończyny górnej, dolnej, szyi, głowy i tułowia 
 • Lokalizacji i nakłucia punktów motorycznych większości mięśni kończyny górnej, dolnej, szyi, głowy i tułowia
 • Lokalizacji i nakłucia punktów Hua Tuo JiaJi zgodnie z unerwieniem mięśnia 
 • Łączenia akupunktury ortopedycznej z innymi metodami pracy z pacjentem bólowym

Co wyróżnia od innych szkoleń: 

 • małe grupy (max 15 osób)
 • dużo praktyki 
 • skrypty zawierające lokalizacje punktów motorycznych oraz anatomię, funkcje i unerwienie mięśni
 • kurs prowadzony przez doświadczonego fizjoterapeutę, studenta osteopatii i specjalistę medycyny chińskiej (Uniwersytet TCM w Nanjing, Chiny)

Dla kogo jest szkolenie:

 • Dla fizjoterapeutów 
 • Dla doświadczonych akupunkturzystów 

Film z informacjami u kursie: https://www.youtube.com/watch?v=jnPquZ2RvlY

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1185247645623896

Cena: 1800 zł (zaliczka 700 zł płatna do 10.10.2022) na konto: 04 1140 2004 0000 3102 6464 0589 IVAMED Michał Iwanicki z dopiskiem „akupunktura ortopedyczna”

Terminy i miejsce szkolenia

 • Wrocław, Centrum Zdrowia ul. Pawia 8 – 28-30.10.2022. Początek 9:00 w piątek, koniec 17:00 w niedzielę.

Zapisy: kontakt@ivamed.pl

Na szkoleniu uczestnicy dostaną skrypty, a po ukończeniu zostaną rozdane certyfikaty. W trakcie szkolenia będą używane wysokiej jakości jednorazowe igły.

GUA SHA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Są to jednodniowe warsztaty podczas, których prezentuję technikę gua sha, uczę całej związanej z nią diagnostyki oraz wskaże w jaki sposób może być ona użyteczna w pracy fizjoterapeuty. 

Więcej informacji pod linkiem: https://enedu.pl/kursy-online/gua-sha-wprowadzenie-do-techniki/

MOKSA I GUA SHA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Szkolenie ma na celu przybliżenie fizjoterapeutom oraz masażystom dwóch technik terapeutycznych Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, moksybucji oraz gua sha

Gua sha to forma powierzchownego masażu, zwykle narzędziowego, wchodzącego w zakres zabiegów realizowanych w medycynie chińskiej. Podczas zabiegu gua sha wykonuje się jednokierunkowe pocieranie skóry przy pomocy specjalnego przyrządu, którego celem jest wywołaniem podskórnych wybroczyn. Pomimo wielu kontrowersji, prawidłowo wykonana gua sha nie jest szczególnie bolesna dla pacjenta, a pozwala wspomóc terapię szeregu schorzeń, szczególnie mięśniowo-szkieletowych, ale również wskazana jest przy niektórych stanach chorobowych (na przykład przeziębieniu, zapaleniu zatok itp.) oraz przy niektórych specyficznych zaburzeniach narządowych.

Moksybucja (moksa) jest formą terapii ciepłem, podczas którego pali się zioło pozyskiwane jest z liści rośliny bylica pospolita (Artemisia vulgaris) z rodziny Compositae, małej rośliny rosnącej dziko i obficie w górach i na polach w Chinach. Moksę stosuje się w wielu różnych formach i postaciach, od bezpośredniej – rozpalanej bezpośrednio na skórze, bądź na imbirze, na igle, po pośrednią przy pomocy cygar czy tzw. „domków”. Według chińskich tekstów medycznych moksa może być skutecznie stosowana do osiągnięcia następujących efektów terapeutycznych: zwiększenia krążenia krwi i Qi, usunięcia Zimna, lepszego gojenia się tkanek, usuwania stanów zapalnych, utrzymania ciepła macicy niezbędnego do wywołania i utrzymania ciąży oraz do pobudzenia różnych dynamicznych procesów w ciele.

Daty szkolenia: 16-19 września 2021 

Zapisy: https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/moksaiguasha/ 

ORGANIZACJA SZKOLEŃ

Firma IVAMED od 2014 roku oprócz prowadzenia szkoleń autorskich Michała Iwanickiego organizuje również szkolenia znanych terapeutów światowej klasy. W 2014 roku zorganizowane zostało szkolenie z akupunktury prowadzone przez amerykańską akupunkturzystkę Caitlin Donovan, a  od 2017 roku organizowane są cykliczne szkolenia znanego amerykańskiego Donalda Halfkennego we Wrocławiu.
O kolejnych terminach szkoleń można czytać na stronie: www.pingshen.pl oraz na facebooku.