Odwiedź nas
Wrocław, ul. Życzliwa 13C
Godziny otwarcia
Pon. - Pt.: 07:00 - 21:00

IVAMED to nie tylko działalność terapeutyczna, lecz również od 2017 roku prowadzenie i organizacja kursów.  prowadzę stacjonarne szkolenia z zakresu medycyny chińskiej dla fizjoterapeutów, webinary oraz szkolenia online, a także organizuje szkolenia znanego amerykańskiego akupunkturzysty Donalda Halfkennego w Polsce. 


Webinary

W 2020 roku poprowadziłem cykl praktycznych webinarów, na których w przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat diagnostyki palpacyjnej oraz leczenia dolegliwości bólowych używając różnych metod medycyny chińskiej. Webinary dostępne są za opłatą na stronie akudlaciekawskich.pl

  1. Akabane – używanie kadzidełek do oceny stanu pacjenta (https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/webinar-akabane/)
  2. Diagnostyka i terapia bólów głowy wg Medycyny Chińskiej (https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/webinar-boleglowy/)
  3. Diagnostyka palpacyjna Mu i Shu (https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/webinar-mushu/)
  4. Gua Sha – wprowadzenie do techniki (https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/webinar-gua-sha/)
  5. Diagnostyka i terapia meridianów ścięgnisto-mięśniowych (https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/webinar-diagnostyka-i-terapia-meridianow/)

Szkolenia online

W 2020 roku nagrałem dla www.acusmed.pl kilkugodzinne szkolenie składające się z 50 lekcji, na których przybliżam temat medycyny chińskiej dla fizjoterapeutów, pokazuje łatwy sposób jak diagnozować pacjenta, różnicować między problemami mięśniowo-szkieletowymi a takimi z zaburzeniami narządowymi,  oraz w praktyczny sposób podejść do kontuzji jaką jest łokieć tenisisty.

Szkolenie dostępne jest po linkiem: https://strefawiedzy.myvod.io/kurs/1523/michal-iwanicki-lokiec-tenisisty-w-ujeciu-medycyny-wschodu 


SZKOLENIA STACJONARNE 

AKUPUNKTURA SPORTOWA

Od 2017 roku prowadzę szkolenia z autorskiego projektu nazwanego „akupunktura sportowa”. Jest to cykl szkoleń na których dziele się praktyczną wiedzą z różnych dziedzin medycyny chińskiej (akupunktury, gua sha, moksybucji, baniek itp.) w leczeniu urazów ortopedycznych i sportowych, diagnostyki, zarządzania stresem, regeneracji , pierwszej pomocy i wiele innych. Od 2017 roku do 2020 odbyły się 3 edycje kursu. 

Więcej informacji o samym szkoleniu i kolejnych terminach możesz dowiedzieć się tutaj: www.akusport.pl oraz na facebooku: https://www.facebook.com/akupunkturasportowa/ 

GUA SHA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Są to jednodniowe warsztaty podczas, których prezentuję technikę gua sha, uczę całej związanej z nią diagnostyki oraz wskaże w jaki sposób może być ona użyteczna w pracy fizjoterapeuty. 

Więcej informacji pod linkiem: https://akudlaciekawskich.pl/warsztaty-gua-sha/ 

MOKSA I GUA SHA W PRAKTYCE FIZJOTERAPEUTY

Szkolenie ma na celu przybliżenie fizjoterapeutom oraz masażystom dwóch technik terapeutycznych Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, moksybucji oraz gua sha

Gua sha to forma powierzchownego masażu, zwykle narzędziowego, wchodzącego w zakres zabiegów realizowanych w medycynie chińskiej. Podczas zabiegu gua sha wykonuje się jednokierunkowe pocieranie skóry przy pomocy specjalnego przyrządu, którego celem jest wywołaniem podskórnych wybroczyn. Pomimo wielu kontrowersji, prawidłowo wykonana gua sha nie jest szczególnie bolesna dla pacjenta, a pozwala wspomóc terapię szeregu schorzeń, szczególnie mięśniowo-szkieletowych, ale również wskazana jest przy niektórych stanach chorobowych (na przykład przeziębieniu, zapaleniu zatok itp.) oraz przy niektórych specyficznych zaburzeniach narządowych.

Moksybucja (moksa) jest formą terapii ciepłem, podczas którego pali się zioło pozyskiwane jest z liści rośliny bylica pospolita (Artemisia vulgaris) z rodziny Compositae, małej rośliny rosnącej dziko i obficie w górach i na polach w Chinach. Moksę stosuje się w wielu różnych formach i postaciach, od bezpośredniej – rozpalanej bezpośrednio na skórze, bądź na imbirze, na igle, po pośrednią przy pomocy cygar czy tzw. „domków”. Według chińskich tekstów medycznych moksa może być skutecznie stosowana do osiągnięcia następujących efektów terapeutycznych: zwiększenia krążenia krwi i Qi, usunięcia Zimna, lepszego gojenia się tkanek, usuwania stanów zapalnych, utrzymania ciepła macicy niezbędnego do wywołania i utrzymania ciąży oraz do pobudzenia różnych dynamicznych procesów w ciele.

Daty szkolenia: 16-19 września 2021 

Zapisy: https://akudlaciekawskich.pl/szkolenie/moksaiguasha/ 

Organizacja szkoleń

Firma IVAMED od 2014 roku oprócz prowadzenia szkoleń autorskich Michała Iwanickiego organizuje również szkolenia znanych terapeutów światowej klasy. W 2014 roku zorganizowane zostało szkolenie z akupunktury prowadzone przez amerykańską akupunkturzystkę Caitlin Donovan, a  od 2017 roku organizowane są cykliczne szkolenia znanego amerykańskiego Donalda Halfkennego we Wrocławiu.
O kolejnych terminach szkoleń można czytać na stronie: www.pingshen.pl oraz na facebooku.