Odwiedź nas
Wrocław, ul. Pawia 8
Godziny otwarcia
Pon. - Pt.: 07:00 - 21:00

mgr Michal Iwanicki PT, MMed

WYKSZTAŁCENIE. Jestem magistrem fizjoterapii z wieloletnim stażem pracy w zawodzie. Studia na AWFie Wrocław ukończyłem w 2008 roku i od tego czasu pogłębiam swoją wiedzę w zakresie najnowszych technik terapii manualnej, terapii powięziowej i innych skutecznych form uwalniania od bólu. Jestem absolwentem studiów magisterskich na kierunku Akupunktura i Moksybucja na największej i najstarszej uczelni Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na Świecie, Nanjing University of TCM. Od 2020 roku jestem również studentem wrocławskiej Akademii Osteopatii.

SZKOLENIA PODYPLOMOWE. Ukończyłem między innymi szkolenie z chiropraktyki wg Ackermanna, Funkcjonalną Terapię Manualną wg Mirosława Kapicy, Współczesne Metody Energizacji Tkanek Miękkich oraz cały cykl szkoleń Manipulacji Powięzi (Fascial Manipulation). Równolegle ze szkoleniem podyplomowym w zakresie fizjoterapii kształcę się we wschodniej sztuce medycznej jaką jest akupunktura i moksybucja. Między 2009 a 2013 rokiem brałem udział w 4 letnich studia podyplomowych na kierunku Tradycyjna Medycyna Chińska, sygnowane przez Avicenna Institute, prowadzone przez niemieckiego terapeutę TCM, Matthiasa Hunecke. Między 2010 a 2012 uczestniczyłem w zajęciach śląskiej szkoły akupunktury  prowadzonej przez lek. med. Bartosza Chmielnickiego oraz lek. med. Michała Richtera i zdałem egzamin końcowy. Od 2017 roku jestem asystentem znanego amerykańskiego akupunkturzysty Donalda Halfkennego oraz organizatorem jego szkoleń w Polsce. W 2020 ukończyłem jego 3 letnie szkolenie akupunktury klasycznej stylu „Jednej Igły” sygnowane przez Ling Shu Institute ze zdanym egzaminem. Od 2008 roku odbyłem również szereg specjalistycznych kursów u tak znakomitych nauczycieli jak: prof Sunpeilin, prof Li Jie, Hiroshi Yamamoto, Anat Regev, prof Wang Weixiang oraz LAc Caitlin Donovan. Jako potwierdzenie moich kwalifikacji w Polsce w 2019 roku zdałem egzamin na czeladnika naturopaty. Od 2021 jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

DOŚWIADCZENIE. Mam ponad 13 letnie doświadczenie w pracy jako fizjoterapeuta i terapeuta medycyny chińskiej. Od 2014 do 2021 roku opiekowałem się sekcją pływacką Śląska Wrocław oraz byłem współwłaściciel Centrum Fizjoterapii i Treningu Personalnego FSM.

WSZECHSTRONNOŚĆ. W swojej praktyce staram się stosować poznane przeze mnie metody adekwatnie do przypadku – aby podejście było kompleksowe łącze ze sobą techniki terapeutyczne Wschodniej i Zachodniej Medycyny. Mając na uwadze fakt, że fizjoterapia, akupunktura i osteopatia są dziedzinami, które cały czas się rozwijają, wciąż się szkolę oraz zdobywam nowe kwalifikacje, dzięki którym znacznie szybciej zapewniam uwolnienie od bólu oraz powrót do pełnej sprawności.

Hobbystycznie zajmuje się nauką jazdy na nartach, nauką języka chińskiego, a także tłumaczę książki z zakresu medycyny chińskiej (do tej pory współtłumaczyłem książki „Medycyna Chińska w praktyce” Hamida Montakaba oraz „Manual of Acupuncture” Petera Deadmana).

Dyplomy

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z AKTUALNOŚCIAMI IVAMED I DROGI ŚRODKA